Dla kogo?

Wskazania

  • codzienne malowanie kresek na powiekach

  • noszenie okularów

  • rzadkie, nieregularnie występujące rzęsy

  • jakiekolwiek zastrzeżenia do wyglądu swoich oczu

ba2cb086aaf6f9efffaa7aecdee2b409_edited_edited.png

Pigmentacja kresek w linii rzęs

Podczas zabiegu czarny tusz wprowadzany jest na linii wodnej oka pomiędzy rzęsami (od pierwszej do ostatniej rzęsy). Niemal niewidoczny makijaż permanentny oczu, który wizualnie zagęszcza rzęsy nie zmieniając kształtu oka.
Przy nieregularnych rzęsach może okazać niezbędne wyprowadzenie drobnej linii nad rzęsami celem wyrównania. Dla osób, które nie lubią efektu malowanej kreski. Ilość pigmentu, którą można tu zdeponować daje wyłącznie grafitowe odcienie.
Metoda sprawdza się przy każdym typie oczu

Metoda pozwala:
– w niemal niewidoczny sposób wizualnie zagęścić oraz pogrubić linię rzęs.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed wykonaniem makijażu permanentnego oczu należy zadbać o to, by skóra powiek była właściwie nawilżona i wygładzona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna, nawet, gdy był wykonany makijaż delikatny. Nie należy się tym martwić, ponieważ w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do połowy barwy wyjściowej. Przez kilka dni po wykonanym zabiegu, miejsca poddane pigmentacji należy traktować ze szczególną delikatnością. Skóra po pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
Nie zaleca się korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Nie wolno stosować cieni i tuszu do rzęs. Krem, który poleci linergistka trzeba wklepywać w odległości 0,5–1cm od kresek. Jeśli powyższe zasady nie będą przestrzegane, mogą wystąpić odbarwienia.