FAQ

Odpowiadam na Wasze pytania

Makijaż Permanentny co to jest?

Makijaż permanentny to stały makeup, który polega na wprowadzenie pod skórę pigmentów – podobny do tymczasowego tatuażu. „Podczas zabiegu barwnik wprowadzany jest do skóry. W zależności od metody wykonania wprowadza się go igłą lub różnego rodzaju ostrzami (przy metodzie microblading)

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Podczas wykonywania tatuażu igła pracuje na dość dużych głębokościach. W makijażu permanentnym pracujemy igłą ok 30-60 minut w najbardziej powierzchownych warstwach naskórka, dlatego też odczucia bólowe są znacznie mniejsze. Kolejnym czynnikiem zmniejszającym ból podczas zabiegu są super cienkie igły (nanoigły) wykorzystywane do mikropigmentacji wrażliwych okolic skóry twarzy. Ostatnim bastionem chroniącym komfort klientki są środki znieczulające. Te, które ja stosuję w moim gabinecie, znane są z bardzo skutecznego działania i wysokiego bezpieczeństwa dla zdrowia. Znieczulenie w trakcie pigmentacji podaję według potrzeb klientki. Najpierw pół godziny przed zabiegiem znieczulenie miejscowe na skórę (powierzchniowe), a następnie znieczulenie na bazie lidokainy - w razie odczuwania dyskomfortu. 

Każdy człowiek ma inny próg wytrzymałości na ból, jednak mogę zapewnić, że ból podczas zabiegu mikropigmentacji jest całkowicie do zniesienia. Wykwalifikowana specjalistka wie, jak pracować z urządzeniem, na jakiej głębokości, pod jakim kątem nachylenia igły oraz przy jakiej prędkości, aby odczucia bólowe były minimalne czy do zaakceptowania. Jeśli miałabym określić, jaki procent klientek ocenia zabieg makijażu permanentnego jako mało bolesny, powiedziałabym, że byłoby to około 70%. Bardzo rzadko trafia do mnie klientka, która kiepsko znosi odczucia podczas zabiegu, jednak podanie znieczulenia w dużej mierze niweluje chwilowy dyskomfort. Choć może jest to rzadkość, to zdarzają się klientki, które miały już do czynienia z pigmentacją naskórka (tatuaże, makijaż permanentny) i ich próg bólu jest na tyle wysoki, że zasypiają podczas zabiegu.

Podsumowujac mój artykuł chciałabym zwrócić uwagę, że każdy zabieg związany z nakłuciem skóry powoduje pewien dyskomfort fizyczny, jednak w tym przypadku biorąc pod uwagę krótki czas wykonywania zabiegu, przerwy znieczulające oraz fakt, że po wygojeniu brwi możemy cieszyć się efektem na naprawdę długo, warto oddać się w ręce profesjonalisty, aby cieszyć się nie tylko lepszym wyglądem zewnętrznym ale i większą pewnością siebie.

W jakim celu stosuje się makijaż permanentny?

Profesjonalny  makijaż  permanentny  nie  tylko  podkreśla  walory  kobiecej  urody,  ale  także doskonale  maskuje  niedoskonałości,  m.in.  tuszując  defekty  skóry,  takie  jak  blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne.  Co bardzo ważne makijaż trwały  pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

Jak długo utrzymują się efekty makijażu permanentnego?

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny utrzymuje się około 1,5 - 2 lat.

Jak przebiega zabieg

Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. następnie w rozmowie określamy potrzeby i oczekiwania co do makijażu permanentnego. dobieramy odpowiedni kolor barwnika i wykonujemy wstępny rysunek imitujący efekt makijażu trwałego.
kolejnym etapem jest znieczulenie, które zminimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. próg bólu odczuwany jest indywidualnie oraz zależny jest od partii, którą pigmentujemy. do makijażu permanentnego wykorzystujemy dwa rodzaje znieczulenia. przed zabiegiem oraz w trakcie zabiegu, które stosuje się na przerwaną ciągłość naskórka. gwarantuje to zminimalizowanie bólu, który w większości przypadku określany jest, jako niemal nie odczuwalny.

Ile trwa zabieg?

Czas zabiegu zależny jest od miejsca aplikacji oraz cech indywidualnych naskórka, ale średnio trwa

ok. 1, 5-2godz.

Co dzieję się ze skórą po zabiegu i jak o nią dbać?

Po zabiegu skóra jest podrażniona i opuchnięta w zależności od indywidualnej wrażliwości. zawsze po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę preparatami łagodzącymi, dzięki temu proces gojenia trwa kilka dni do tygodnia. w przypadku brwi przez pierwsze dni brwi są smarowane preparatem przyspieszającym gojenie. naturalnym procesem gojenia jest powstanie w miejscu pigmentacji tzw. strupków, które złuszczają się w przeciągu kilku dni. nasycenie powierzchni objętej makijażem permanentnym bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywne. efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu widoczny jest po wygojeniu i wyłuszczeniu strupków. przez 4-6 tygodni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, nie można się opalać, złuszczać naskórka.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

W celu uzyskania równomiernego, odpowiednio nasyconego kolorem makijażu permanentnego wykonuje się zabieg dopigmentowania po 4 tygodniach od pierwszej wizyty.

Czy makijaż permanentny jest na zawsze?

Makijaż permanentny nie jest makijażem trwałym, należy go odświeżać wykonując zabieg przypominający, który jest zabiegiem odpłatnym w wysokości 50% aktualnej ceny obowiązującej w ofercie gabinetu o ile zabieg przypominający wykonuje się do 12 miesięcy od poprzedniego zabiegu. zaleca się wykonywanie tzw. dopigmentowania co 9-18 miesięcy. jeśli zabieg przypominający wykonywany jest po dłuższym czasie, jego kwota zostanie oceniona po konsultacji. zniżki na zabieg dopigmentowania oferowane są wyłącznie klientom naszego gabinetu makijażu permanentnego. osoby wykonujące wcześniej mikropigmentacje w innym salonie będą traktowane jakby wykonywały zabieg po raz pierwszy.

Mam nieudany makijaż permanentny – czy uda się go naprawić?

Klienci którzy wymagają korekty w postaci naprawy makijażu permanentnego wykonanego wcześniej w innym salonie wcześniej powinni odbyć wizytę konsultacyjną w celu oceny możliwości naprawy oraz wyceny indywidualnej.

Czy efekt jaki chcę uzyskać jest gwarantowany?

Makijaż permanentny jest zabiegiem, który przeprowadza na żywej tkance, czyli skórze. w związku z licznymi indywidualnymi cechami skóry nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć jak intensywnie skóra zostanie zapigmentowana oraz na jak długo. przed zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania, jednak na proces pigmentacji mogą również mieć wpływ osobnicze cechy układu hormonalnego, immunologicznego, zażywane leki czy kondycja zdrowia.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Studio Wizażu i Makijażu Permanentnego Hanna Ramashka z siedzibą przy ul.Marszałkowska 87 lok.133  00-683 Warszawa, NIP: 9522155479· Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora. · Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość. · Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu. · Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne. · Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa. · Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem. · Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

©2020 HR- Makijaż Permanentny.